ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Закладу дошкільної освіти (ясласадок) комбінованого типу «Іскорка»

Ковальчук Наталії Григорівни

ЗА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

перед педагогічним колективом ,батьками та громадськістю

Даний звіт зроблений на підставі наказу МОН України від 23.03.2005 р. №178

Основна мета звітування: Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

Загальна характеристика.

Заклад дошкільної освіти ( ясла – садок) комбінованого типу «Іскорка» розпочав функціонування у 1973 році. Групові приміщення забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Для організованої життєдіяльності дітей створені всі умови, а саме обладнані спеціальні приміщення:

· музична зала

· спортивна зала;

· кабінет психолога;

· кабінет вчителя – логопеда;

· методичний кабінет;

· медичний блок;

· кабінет соціального педагога;

· ігрові майданчики;

Склад вихованців.

На 01.06. 2021 р. в ЗДО функціонує 10 груп ( проектна потужність 175 дітей.)

2 групи раннього віку (54 дітей) ,

3 групи молодшого дошкільного віку – ( 74 дитини),

3 групи середнього дошкільного віку – (79 дітей),

2 групи старшого дошкільного віку — ( 50 дітей),

. Всього: 257 дітей

Заклад працює за 5-ти денним режимом роботи : з 7-00 до 19-00

Кадрове забезпечення.

Дошкільний заклад укомплектований педагогічними кадрами. В закладі працює 22 педагоги . З них мають вищу педагогічну освіту — 7 педагогів, 3 педагоги «спеціаліст вищої категорії», 1 – «спеціаліст першої категорії», 3 – «спеціаліста 11 категорії» , 2 педагогічних працівники мають педагогічне звання «вихователь – методист».

В закладі створюються оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів . У 2020-2021 навчальному році проводились методичні заходи, які мали за мету розширення знань і практичного досвіду педагогів, підвищення якості дошкільної освіти та створення комфорту кожному учаснику освітнього процесу.

Атестацію в цьому році пройшли 4 педагога. З них вихователь Спека О.П. на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст», вихователь Снігур О.Ю. та фізінструктор Семененко Г.М. на підтвердження педагогічного звання «вихователь-методист», вихователь-методист Кукуруза І.В. на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст 11 категорії». Атестація педагогічних працівників проводилась згідно з перспективним планом та відповідно до Типового Положення про атестацію педагогічних працівників.

В цілому робота колективу нашого закладу відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

Пріоритетні напрямки діяльності у 2020 – 2021 навчальному році

Діяльність ЗДО «Іскорка» направлена на реалізацію основних завдань до розвитку індивідуальних природних задатків дітей зусилля педагогічного колективу ЗДО в 2020– 2021 навчальному році були спрямовані на вирішення ключових завдань а саме:

1. Національно-патріотичне виховання дошкільників шляхом створення відповідних умов для розвитку духовно-моральних якостей, емоційно-ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до рідного краю, Батьківщини;

2. Робота щодо модернізації системи фізичного виховання через різні форми рухової активності та основ валеологічної культури;

3.Формування навичок трудового виховання як засобу ранньої соціалізації дітей дошкільного віку;

4. Формування навичок морально етичного та емоційно – естетичного ставлення до навколишнього світу.

5.Забезпечення наступності та взаємодії в педагогічному процесі ЗДО і початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи, спрямованої на безтурботний розвиток дітей в мовах освітньої реформи «Нова українська школа».

6.Розвиваток комунікативно-мовленнєвих, художньо-творчих здібностей дітей у театралізованій діяльності.

Керівництво роботою закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до Статуту, річного плану, згідно з основними положеннями Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»; Закону України « Про охорону праці», Закону України «Про дорожній рух» Закону України «Про пожежну безпеку»; Положення про дошкільний навчальний заклад; Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти; Базового компоненту дошкільної освіти, та освітніми програмами для дітей від 2-х до семи років « Дитина» та «Впевнений старт», Інструктивно – методичними рекомендаціями МОН «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2020 – 2021 навчальному році». Та інструктивно- методичними рекомендаціями щодо організації фізкультурно – оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

Протягом року методична робота проводилась таким чином, щоб сформувати професійну компетенцію, збагатити інтереси, задовольнити духовні і професійні потреби педагогів.

У ЗДО створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування професійної компетентності педагогів.

План методичної роботи ЗДО будувався для поліпшення методичної та практичної підготовки вихователів . Він враховував зміст і заходи методичної діяльності відповідних науково-методичних, методичних установ. Участь у методичній роботі є професійним обов`язком кожного педагогічного працівника.

В результаті такої роботи опрацьовані актуальні питання організації освітнього процесу, проведені звіти , презентації напрацьованих матеріалів.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які педагоги шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року і під час карантину. Проведена підписка на періодичні видання : «Дошкільне виховання», «Дошкільний навчальний заклад», «Методична скарбничка вихователя», «Палітра педагога», Старша медична сестра», «Вихователь – методист дошкільного закладу», «Практика управління дошкільним закладом», «Психолог дошкілля»

Широко використовувались інтерактивні форми методичної роботи з педагогами, зокрема семінар – практикум : « Ігрові технології та роль рухливих ігор у житті дошкільника» (інструктор з фізичного виховання Семененко Г.М.) проблемний семінар-практикум з розвитку мовлення « Сучасні підходи до мовленнєвої компетентності дошкільників» (вчитель-логопед Криворотько О.В.), школа передового педагогічного досвіду «Народознавство-як складова педагогічного процесу у закладі дошкільної освіти»(вихователь Снігур О.Ю.)

Протягом навчального року було проведено п’ять педагогічних рад за темами:

1. « Основні орієнтири нового навчального року 2020-2021» (серпень);

2. « Розвиток морально-етичного та емоційно-естетичного ставлення до навколишнього світу дітей дошкільного віку» (листопад);

3. Затвердження «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти» та «Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу» (грудень, позачергова);

4. «Мовленнєвий розвиток дошкільників-запорука їхньої наступної успішності» (лютий);

5. «Навчальний рік позаду: підсумки, реалії, проблеми ЗДО за 2020-2021 навчальний рік»червень).

Форма проведення педрад була різноманітна ( дискусія, тренінги , презентація моделі, презентація досвіду роботи , інформаційний калейдоскоп, брейн – ринг, банк ідей, методична студія, міні – лекція, Для стимулювання методичної творчості, подолання шаблону в освітньому процесі, розвиток педагогічного мислення педагогів був зосереджений на формуванні у дітей цілісної картини світу, вміння досліджувати , моделювати, творити, і головне спрямувати свою діяльність на благо людей і природи.

Науково – методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі прийоми в методичній роботі, як майстер-класи, конкурси , відкриті перегляди різних видів роботи , вікторина , бюро педагогічних знахідок , ярмарок педагогічного досвіду.

Методична робота

Методична робота в ЗДО була направлена на створення комфортного середовища у педагогічному процесі, який реалізувався завдяки використанню принципу особистісно – орієнтованої моделі в роботі з дітьми. Створювалися чіткі організаційно-методичні заходи та особливі підходи до керування педагогічним колективом для успішного вирішення формування свідомості дошкільника. Забезпечувався методичний супровід засвоєнням педагогами інноваційних методів та прийомів для досягнення вихованцями закладу необхідних компетенцій. Надавалась значна увага формуванню інформаційної культури педагогічних працівників, забезпечувалась підготовка до практичного використання педагогами засобів ІКТ у своїй професійній діяльності. Ця робота супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії та практиці освітнього процесу, пов`язаного з внесенням коректив у зміст технології навчання, які повинні бути адекватними сучасним технічним можливостям та сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. В закладі діє інформацій веб-сайт , який висвітлює діяльність не тільки педагогічного процесу в ЗДО, а й в повсякденному житті..

Адміністрацією закладу протягом року проводився моніторинг , метою якого було виявити динаміку розвитку професіоналізму педагогів, чи існують передмови для удосконалення роботи педагогічного колективу.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони носили методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, покращенню якості володіння різноманітними методами роботи, відповідали принципу інтеграції. За навчальний рік проводились вибіркові перевірки, за результатами яких складено довідки. Довідки заслухані на оперативних та педагогічних нарадах:

Оглядово-оперативний:

1.Готовність груп до нового навчального року (вересень).

2.Готовність вихователів до робочого дня (протягом року).

Вибірковий контроль:

1.Виконання вимог програми виховання та навчання дітей (вересень, березень).

2.Організація та проведення прогулянок . (вересень — січень ).

3.Організація і проведення ранкової гімнастики.

4.Організація і проведення фізкультури на повітрі, занять з фізичного розвитку.(жовтень, грудень, березень)

Тематичний контроль

1.Стан роботи з розвитку морально-етичного та емоційно-естетичного ставлення до наколишнього світу дітей дошкільного віку. (листопад).

2.Стан роботи з мовленнєвого розвитку дошкільників( лютий).

3.Готовність дітей старших груп до навчання в школі . (травень)

Фронтальний контроль:

1.Стан організації освітньої діяльності (жовтень, грудень)

Попереджувальний контроль ;

1.Стан ведення ділової документації (вересень – лютий)

2.Зміст та якість перспективного та календарного панування (щомісячно)

Порівняльний контроль:

1.Рівень сформованості культурно-гігієнічних навичок у дітей (січень,березень).

. Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік засвідчують, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Базовим компонентом дошкільної освіти. Діти всіх вікових груп протягом 2020 – 2021 навчального року отримали достатній рівень знань програмового матеріалу. Систематичною була робота з різних освітніх ліній. Але в процесі виникали труднощі в освітній лінії «Гра дитини» , де не всі діти вміють імпровізувати ,а це свідчить що у даної категорії дітей недостатньо сформована сфера реальних життєвих явищ.

Особливу увагу педагоги всіх вікових груп приділяли індивідуальній роботі, що сприяло подальшому розвитку дітей та адаптації до шкільного навчання.

Також важливо згадати про інклюзивну освіту в закладі. В ЗДО «Іскорка» 2 інклюзивні групи «Чебурашка» та «Ластіка». Педагоги приділяють велику увагу дітям з особливими освітніми потребами. Велику увагу приділяє цій роботі вчитель-логопед Криворотько О.В. Ведеться роз’яснювальна робота з батьками.

Готовність дошкільника до навчання у школі – це важливий крок у доросле життя, і від того, яким він буде , залежить здатність дитини адаптуватися до нових умов і реалізувати власні потенційні можливості .

Вся атмосфера життя в старших групах просякнута підготовкою дітей до тих змін, які чекають на них попереду. Вихователі подбали про те, щоб організувати в групах предметно-розвивальне середовище, яке відповідає віку та інтересам дітей, для розвитку сюжетно-рольових ігор, створено спеціальні осередки: природознавчий, дитячого експериментування, розвивального навчання . Діти випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослих, контролювати себе, оцінювати свої відповіді і відповіді однолітків. Діти старших груп мають хороші знання для продовження навчання в школі і мають належний потенціал знань умінь і навичок.

В 2020 – 2021 навчальному році проводилася робота з питання наступності закладу дошкільної освіти та академічного ліцею «Лідер». Але в звязку з карантинними обмеженнями дітей не водили на екскурсії до закладу.

Корекційно розвивальна робота здійснювалась за такими напрямками: розвиток загальних мовленнєвих навичок та дрібної моторики рук, фонематичних процесів, корекції звуковимови, розвиток лексико-граматичної сторони мовлення, синтаксису, зв`язного мовлення. В роботі з дітьми логопедичних груп впроваджувались інноваційні технології. Аналіз дітей показав, що за час перебування в цих групах та систематичної індивідуальної роботи вчителя – логопеда Криворотько О.В. до школи випускаються 35 дітей з покращенням та виправленням мови.

Реалізація завдань програм навчання та виховання здійснювалась як за інваріативною так і варіативною складовою. З метою досягнення ступеня компетентності, необхідного для гармонійного розвитку, в освітній процес В поточному році діти мали змогу займатися англійською мовою, керівник гуртка англійської мови Шабат Л.М.

В цьому навчальному році в закладі проводились свята і розваги : «Зустріч осені» (вересень), «Осінній квест» та «Ми нащадки козацького роду» (жовтень), «Свято Андрія» та новорічні ранки (грудень) «Щедрий вечір, добрий вечір» (січень), «Стрітення» (лютий(, Родинні свята (березень),, весняні розваги «квітень), Великодні розваги,«Свято Вишиванки», випускні ранки (травень), які сприяли розвитку творчості дітей їх здібностей і талантів.

Протягом року проводилися тематичні тижні: Тиждень національно-патріотичного виховання «Ми-українці» (жовтень);тиждень здоровя (листопад); тиждень безпеки життєдіяльності (грудень);тиждень англійської мови (січень);тиждень української казки (лютий); тиждень гуманного ставлення до тварин (квітень); тиждень сімї (травень).

«Творимо разом» - під таким гаслом проходили тематичні виставки: «Диво-квітка» (вересень); «Мій тато – козак» (жовтень); «Сніговики-ялинки» (грудень); Казки за творами В.О.Сухомлинського (лютий); фото-виставка «Моя домашня тварина» (квітень); «Тато, мама, я-щаслива сімя» (травень).

Велику увагу в закладі приділяємо фізичному розвитку дітей. Для збереження і зміцнення здоров`я проводимо різноманітні комплексні і інтегровані заняття з використанням фітболів, обручів, м`ячів, гімнастичних палок, скакалок,. Щомісяця проводимо «День здоров`я»,де намагаємося навчити дітей свідомо дбати про своє здоров`я.

Велику увагу протягом навчального року колектив закладу дошкільної освіти приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників.

Дитину оточують кваліфіковані педагоги, медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я вихованців закладу, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я. У кожній віковій групі за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричних вимірювань ведеться листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.


Медична робота

З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту» та удосконалення організації медичного обслуговування дотримування санітарно-гігієнічних вимог, в ЗДО на високому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична старша — Давиденко І.К. яка в своїй роботі керуються чинним законодавством, нормативно правовими актами органів охорони здоров’я і освіти. Вона здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей і надає невідкладну медичну допомогу.Приміщення медичного кабінету відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, оснащене та забезпечене необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення. Старша медична сестра Давиденко І.К. веде облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення, імунобіологічних препаратів, дотримується правил і термінів їх зберігання та використання, забезпечує їх своєчасне поповнення.

У своїй роботі керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснює постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, здійснює контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму; проводить санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників закладу; веде звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Старша медична сестра проводять медичні огляди дітей при прийомі в заклад та здійснюють медичний контроль за перебігом періоду адаптації,щоденні огляди дітей щодо виявлення у них ознак захворювань, стосовно виявлення педикульозу, грибкових захворювань, корости та інших захворювань шкіри.

Також старша медсестра проводить аналіз стану здоров’я дітей за результатами обов’язкових медичних оглядів, розробляє план оздоровлення, здійснюють контроль за виконанням рекомендацій фахівців, інформує батьків і педагогічний персонал про лікувально-профілактичні заходи, проведення яких передбачається, їх результати.

Протягом року старша медична сестра здійснює постійний контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів і їх впливом на організм дитини, організацією загартування та харчування. Медпрацівник забезпечуює контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини; профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових та вірусних інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь рослинами та грибами.

У медичному кабінеті в інформаційному медичному куточку сестра медична старша систематично розміщує результати контролю за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму, екран здоров’я, санбюлетні. Щомісячно на педгодинах, виробничих нарадах при з директорові, апаратних нарадах обговорються питання дотримання санітарно-гігієнічних умов в закладі, результати медико-педагогічного контролю за станом здоров’я, нервово-психічного та фізичного розвитку дітей; результати контролю за розвитком рухів і фізичних якостей, оцінки організації, змісту та методики проведення різних форм з фізичного виховання, рухового режиму, лікувально-профілактичної, оздоровчої роботи з малюками; питання організації роботи з ослабленими дітьми, зниження рівня захворюваності серед вихованців тощо.

Організація харчування

Не менш важливим чинником у зміцненні здоров’я дошкільнят є збалансоване харчування.

На виконання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах систематично аналізується стан виконання фактичних норм харчування дітей та показники фактичної вартості харчування, здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених вимог.

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі здійснювалась відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 ( зі змінами затвердженими наказом МОНУ та МОЗУ від 26.02.2013р. №202/165).

У дошкільному закладі організовано 3-разове харчування дітей, що відповідає режиму роботи ДНЗ. Всього харчувалося 257 дітей.

Повна вартість харчування на сьогоднішній день становить 55грн. для дітей дошкільного віку і 65 грн. для дітей раннього віку. З них батьки сплачують 39 грн. та 33 грн. (відповідно віку).

· 60% - за рахунок батьківської плати;

· 40 % - за рахунок коштів фонду бюджету Боярської міської ради.

Продукти завозились з відповідними супроводжувальними документами.

З січня 2020 р ЗДО почалась підготовка до переходу на нову систему безпечного харчування — НАССР — головна концепція якої — забезпечення безпечності продукції на всьому шляху харчового ланцюга «від поля до столу». Для впровадження постійно діючих процедур заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках НАССР.

Ведеться відповідна документація щодо обліку дітей, які потребують дієтичного харчування.

Співпраця з батьками

Робота з батьками в дошкільному закладі направлена на оновлення стратегії і тактики в основі якої лежить педагогіка партнерства — взаємодія та співпраця між педагогом дитиною і батьками. Вихованці , батьки і педагоги об`єднались спільними цілями та прагненнями — бути рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. Наш заклад ініціює нові форми і зміст співпраці, намагаємося залучити родини до побудови освітньої траєкторії дитини. Педагогіка партнерства спонукала нас до оновлення змісту співпраці з батьками вихованців.

· Ми створили інформаційно – просвітницький простір для батьків;

· Підвищуємо фахову майстерність педагогів через ознайомленням з родинним досвідом виховання;

· Сприяємо інтеграції родинного виховання в суспільне;

· Заохочуємо батьків брати активну участь в освітньому процесі;

· Узгоджуємо єдність виховних впливів на дитину в родині та в ЗДО;

· Формуємо у педагогів та батьків позитивне ставлення до партнерської взаємодії;

Належну увагу приділяємо наочним формам роботи. Широко використовуємо стенди, тематичні виставки, папки – пересувки, сан — бюлетні, скриньки довіри., смартмоби ( за допомогою мережі інтернет та смартфонів). Батьки груп з розумінням віднеслися до проблем в групах:

Система роботищодопопередження травматизму

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітнього процесу якостей свідомого і обов`язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайних ситуацій, формування навичок безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки. За звітний період не зафіксовані випадки травмування дитини під час перебування в ЗДО. В закладу ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці. Для працюючих розроблені і видані на руки інструкції з охорони праці та посадові інструкції, які зберігаються на робочих місцях. Для проведення роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності у методичному кабінеті є достатня кількість дидактичного та демонстраційного матеріалу, добірки тематичної художньої літератури. Належна робота з профілактики нещасних випадків проводиться під час різноманітних освітніх процесі та у повсякденному житті. Кожен працівник ЗДО проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання. Регулярно проводились працівниками закладу інструктажі по наданню першої долікарської допомоги при нещасних випадках.

Охорона праці та безпека життєдіяльності, соціальні пільги та гарантії

Організація роботи з охорони праці в закладі дошкільної освіти «Іскорка» проводиться відповідно до Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», що визначають єдину систему організації роботи з охорони праці. На підставі нормативних документів адміністрація закладу планує заходи щодо охорони здоров’я учасників освітнього процесу за напрямками:

- охорона праці та безпека життєдіяльності;

- пожежна безпека;

- дитячий травматизм;

- цивільний захист;

- техногенна безпека.

З метою формування навичок здорового способу життя та запобігання порушень техніки безпеки працівниками закладу в річному плані роботи в плануються заходи щодо попередження дитячого травматизму в трьох напрямках: із працівниками ДНЗ; із вихованцями; з батьками.

Щорічно на початку року видаються накази про закріплення відповідальних за :роботу з охорони праці; роботу з пожежної безпеки; роботу з попередження дитячого травматизму, цивільного захисту,техногенної безпеки.

Проводиться системна робота щодо забезпеченню всіх служб ЗДО інструкціями з охорони праці, пожежної безпеки, які переглядаються, доповнюються у зв’язку зі змінами в нормативному законодавстві чи в умовах життєдіяльності ЗДО. Налагоджена робота щодо попередження дитячого травматизму з урахуванням сезонних явищ. Інструктажі з охорони праці , пожежної безпеки проводяться відповідно до плану та програми. Раз на рік проводиться навчання з евакуації згідно «Інструкції дії персоналу в разі виникнення надзвичайної ситуації». Вся документація з ОП, ПБ затверджена і погоджена відповідно до нормативних вимог. Навчання і перевірка знань з ОП, ПБ працівників ДНЗ проводиться один раз на 3 роки.Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу працювала над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я учасників освітнього процесу.

Робота зі створення належних умов для праці педагогів та обслуговуючого персоналу у дошкільному закладі проводиться постійно та систематично. Керівництво закладу працює у постійному співробітництві з організаційним комітетом, відповідно до колективного договору. Для стимулювання професійної діяльності педагогічних працівників за зразкове виконання своїх обов'язків, тривалу і бездоганну працю, новаторство в роботі та за інші досягнення застосовувались заохочення, передбачені Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти.

Всім працівникам надається матеріальна допомога на оздоровлення та відповідно до Колективного договору, Щодо медичного огляду працівників, то згідно Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОН України 24.03.2016р. №234, зареєстрованого в Міністерстві юстицій України 14.04.2016р. за № 563/28693, кожен працівник закладу за планом два рази на рік проходить обовʼязковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках. Згідно трудового стажу робітників надаються виплати по листам непрацездатності.

Фінансово-господарська діяльність

Фінансово-господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з річним планом та розрахунками до бюджету.

Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно. За потреби здійснюється покос трави, обрізка кущів.

Враховуючи аналіз освітньої роботи за 2020-2021 навчальний рік, педагогічний колектив ЗДО спрямовує свою діяльність у наступному 2021 – 2022 навчальному році на вирішення проблемних завдань , а саме: Формування у дитини картини реального світу через маленьку школу життя – ігрову діяльність;

Ми, всі працівники ЗДО «Іскорка» висловлюємо щиру подяку всім батькам за активну участь в житті закладу. Сподіваємось, що й надалі спільними зусиллями ми будемо успішно працювати над вирішеннями найактуальніших проблем сучасності – виховання майбутнього нашої держави.

Дякую Вам всім за співпрацю.

ЗВІТ

Завідувача дошкільного навчального закладу (ясла-садка) комбінованого типу «Іскорка» м. Боярка за 2019-2020н.р.

Ковальчук Наталії Григорівни

на загальних зборах колективу за 2019-2020 навчальний рік

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Іскорка» (далі ДНЗ) у своїй діяльності керується наступними нормативно – правовими документами: Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305 (із змінами), та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 року № 55, та відповідно до примірного положення «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р.

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- Положення про дошкільний навчальний заклад,

- Базовий компонент дошкільної освіти України

- Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цивільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Закону України «Про мови

- власного Статуту,

- Плану розвитку ДНЗ на 2016-2021 роки

- річного плану роботи на 2019-2020 н.р.

Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснює завідувач, згідно із повноваженнями, закріпленими Статутом ДНЗ.

Дошкільний навчальний заклад розрахований на 175 місць. Обліковий склад дітей дошкільного навчального закладу у 2019-2020 навчальному році склав в середньому 276 дітей, з них:

2 групи раннього віку (2-3 роки) – 44 дитини

3 молодших групи (3-4 роки) – 73 дитини;

2 середніх групи (4-5 років) – 61 дитина;

3 старші групи (5-6 (7) років) – 98 дітей.

Групи комплектуються за віковими ознаками. Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється згідно черги на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

Дошкільний навчальний заклад працює з 07.00 – до 19.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 12 годинним перебуванням дітей.

Навчальний рік у дошкільному закладі розпочався 1 вересня і закінчився 31 травня, (з 12 березня по 31 травня 2020р. освітній процес проходив дистанційно).

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалено педагогічною радою закладу (протокол №1 від 30.08.2019) та затверджено завідувачем ДНЗ .

Кадрове забезпечення

Дитячий садок, на мою думку, - це не стіни, а насамперед люди - маленькі вихованці та їх батьки, працівники, та ідеї, що цих людей єднають.

Досягнення демократичних стосунків між вихователем, батьками, дитиною накладає свій відбиток на загальний стиль відносин, які покликані створювати умови для розвитку творчих здібностей вихованців через особистісно зорієнтоване навчання та об’єднання колективу навколо дитини.

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних документів, передбачених колективним договором.

Навчально-виховний процес в дошкільному закладі забезпечували 22 педагоги, з них: 9 – мають вищу освіту; 11 – середню спеціальну освіту, 2- середню-технічну освіту.

За кваліфікаційними категоріями:

«спеціаліст вищої категорії» - 6 педагогів;

«спеціаліст І категорії» - 1 педагога;

«спеціаліст ІІ категорії» - 3 педагог;

«спеціаліст» - 12 педагогів;

педагогічне звання «вихователь-методист» - 2 педагоги.

Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес

Розвиток науки і техніки сприяв появі нових форм навчальної комунікації, новітнім методам розв'язання освітніх завдань. З огляду на це роль вихователя набула нової якості. Він розвиває пізнавальні якості дошкільника, його життєву компетентність у різних сферах буття. Досвід показує, що все нове із часом стає традицією і що традиції утверджує соціум, а новаторами виступають яскраві особистості реформаторського типу. На сучасному етапі все очевиднішим стає те, що традиційна освіта, орієнтована на передавання знань, умінь і навичок, не встигає за темпами їх нарощування. Специфічними особливостями інноваційного навчання є його відкритість майбутньому, здатність до передбачення на основі постійної переоцінки цінностей, налаштованість на конструктивні дії в обновлюваних ситуаціях, основою яких є інноваційні педагогічні технології.

Становлення нової системи дошкільної освіти потребує радикального переосмислення сформованого підходу до професійної діяльності педагога. Сучасному дитячому саду потрібен педагог, здатний самостійно планувати, організовувати педагогічно доцільну систему роботи, а не просто виконувати посадові обов'язки.

Наш педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями.

Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, відвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садка, району, міста, проходження курсів підвищення кваліфікації.

Слід відмітити, що колектив ДНЗ активно реалізує науково-методичну тему «Реалізація діяльнісного підходу до навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій з метою формування життєво компетентнісної особистості» впроваджуючи в освітньо – виховний процес новітні педагогічні технології:

групи «Колобок», «Ведмедик» - технологія В.В. Воскобовича «Казкові лабіринти гри», методика Х. Кюїзенера «Розумні палички»;

групи «Дзвіночок», «Ромашка», «Сонечко» - методика використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям (автор Ткаченко Т.) розвиток зв’язного мовлення і культури мовленнєвого спілкування;

інструктор з фізичної культури - заняття з фізичної культури, технологія фізичного виховання дітей М.Єфименка «Казкова фізкультура».

Організація різних форм виховної роботи

Освітньо – виховний процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно Базового компоненту дошкільної освіти, програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» , «Впевнений старт», «Казкова фізкультура» (М.Єфіменко), «Англійська мова для дошкільнят» (У.Шкваріна) , «Весела хореографія» (А.Шевчук).

Рішення про вибір програм обговорено й схвалено педагогічною радою закладу (протокол № 1 від 30.08.2019).

Учасниками освітньо – виховного процесу ДНЗ є: діти, педагогічні працівники, обслуговуючий персонал, батьки та особи, які їх заміняють, представники, установ та інші особи, які беруть участь у освітньо – виховній роботі.

Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому дошкільному закладі залишаються заняття з різних видів діяльності, які затверджені робочим навчальним планом.

У дошкільному закладі вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові.

Тривалість занять:

- Молодшого дошкільного віку – 15 – 20 хвилин;

- Старшого віку – 25 – 30 хвилин.

Робота з кадрами спланована по трьох напрямках: підвищення педагогічної майстерності, удосконалення професійної творчості, самоосвіта (особливо під час карантину). Були використані колективні та індивідуальні форми організації методичної роботи з педагогічними кадрами.

У 2019-2020 н. р. методична робота в закладі була сконцентрована навколо пріоритетних завдань:

1. Продовжити роботу щодо національно-патріотичного виховання дошкільників шляхом створення відповідних умов для розвитку духовно-моральних якостей, емоційно-ціннісного ставлення дітей дошкільного віку до рідного краю, Батьківщини;

2. Удосконалювати роботу щодо модернізації системи фізичного виховання через різні форми рухової активності та основ валеологічної культури;

3. Формувати навички трудового виховання як засобу ранньої соціалізації дітей дошкільного віку;

4. Забезпечити наступність та взаємодію в педагогічному процесі дошкільного навчального закладу і початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи, спрямованої на безтурботний розвиток дітей в умовах освітньої реформи «Нова українська школа».

5. Вихователям більше уваги звертати на використання інноваційних форм та методів роботи з дітьми.

6. Питання наступності у роботі дошкільного закладу та початкової ланки освіти потребують вдосконалення з питань наступності у формуванні навчальних умінь, набуття дітьми життєвої компетентності відповідно до Програми «Впевнений старт».

7. Важливим компонентом в діяльності ДНЗ є покращення організації роботи з родиною, особливо в частині використання батьківського потенціалу в роботі з дітьми.

Протягом року було проведено чотири педагогічні ради

1 «Пріоритетні завдання закладу дошкільної освіти на 2019-2020 н.р. »:

1).Нормативно-правова база та методичне забезпечення освітнього процесу у 2019-2020 навчальному році;

2). Про пріоритетні завдання та напрямки роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти у контексті створення інноваційного освітнього простору «Нової української школи» у 2019 – 2020 н.р.;

3). Затвердження плану роботи закладу на 2019-2020 навчальний рік. Затвердження освітніх програм «Дитина» (освітня програма від 2 до 7 років) та оновленою програмою для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», парціальних програм «Казкова фізкультура» (М.Єфименко), «Англійська мова для дітей дошкільного віку» (Шкваріна Т.М. Кулікова І.А.), за якими будуватиметься освітній процес у вікових групах.

4). Розподіл педагогічного навантаження на новий навчальний рік та закріплення вихователів за групами. Затвердження графіків роботи педагогів;

5). Ознайомлення з перспективним графіком курсової перепідготовки та атестації.

2. « Патріотичне виховання особистості в умовах сучасного дошкілля»

1). Завдання патріотичного виховання дошкільників відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.;

2). Формування у дітей раннього та дошкільного віку знань про Україну, її столицю, державну символіку ;

3). Виховуємо патріотів (з досвіду роботи вихователів);

4). Звичаї та традиції українського народу (інформаційна мозаїка);

5). Стан роботи з патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

3.«Розвиток екологічної свідомості у дошкільників. Формування сталих світоглядних орієнтирів особистості»

1). Про стан роботи з екологічного виховання дошкільників.;

2). Екологічна свідомість та культура як складова гармонійного розвитку, формування цілісної картини світу та життєвої компетентності дошкільника;

3). Педагогічний турнір «Вплив пошуково-дослідницької діяльності на розвиток пізнавальної активності у дітей старшого дошкільного віку;

4). Виставка методичної літератури, дидактичних ігор та демонстраційного матеріалу з питань екологічного виховання.

4. «Підсумки роботи педколективу ДНЗ за 2019-2020 навчальний рік.»

1). Аналіз навчально – виховного процесу за 2019 - 2020 рік;

2). Творчі звіти педагогів.

3). Готовність дошкільнят до навчання в школі;

4).Презентація проекту плану роботи на 2020 – 2021н.р.

Впродовж 2019-2020 н.р. в ДНЗ діяв проблемний семінар-практикум «Корекційна робота з дітьми алаліками в логопедичних групах », який провела вчитель-логопед Криворотько О.В.

В дошкільному закладі протягом навчального року вихователь Снігур О.Ю. проводила Школу ППД «Народознавство, як складова педагогічного процесу у дошкільному навчальному закладі».

Протягом року провела майстер-клас інструктор фізичного виховання Семененко Г.М. «Удосконалення системи фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками».

Традиційним стало проведення в садочку методичних годин. Саме вони дають можливість своєчасно вирішувати завдання, що виникають у процесі роботи. Протягом року в тематику методичних годин включались опрацювання нормативно-правових документів, огляд публікацій, науково-методичної літератури.

З метою визначення рівня знань педагогів з конкретних питань освітньо-виховної роботи з дошкільниками, спонукали до проведення діагностування, анкетування педагогічних кадрів. Це дало можливість визначити рівень знань педагогів з конкретних питань освітньо-виховної роботи та надати методичну допомогу у вирішенні проблемних питань і збагатити знання педагогів з питань, які потребували підвищеної уваги.

Індивідуальні форми методичної роботи з педагогічними кадрами включали наставництво, консультування, взаємовідвідування занять, самоосвіту педагогів. Свій професійний рівень вихователі підвищували , відвідуючи майстер класи, методичні об’єднання, колективні перегляди.

Протягом року проводились різні за тематикою загальні заходи спрямовані не лише на розширення знань умінь та навичок дітей а в першу чергу для створення атмосфери емоційного задоволення та гарного настрою:

· Вересень – кольоровий тиждень; розвага «Зустріч осені»;

· Жовтень – тиждень національно-патріотичного виховання «Ми – українці!» спортивна розвага «Ми нащадки козацького роду!»;

· Листопад – Тиждень здоров’я; спортивне свято «Малята-здоров´ята»;

· Грудень – тиждень безпеки життєдіяльності;Свято Андрія;

· Січень – тиждень англійської мови; Розвага «Щедрий вечір, добрий вечір»

· Лютий – тиждень екологічного виховання; Свято «Стрітення»;

· Березень – родинні свята. (на жаль не в усіх групах в зв’язку з карантином).

Залишились не проведеними великодні розваги, весняний еко-квест та випускні ранки в зв’язку з введенням карантином.

Особлива увага в дошкільному закладі приділяється організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей. Ця робота включає в себе:

· проведення всіх видів інструктажів з охорони праці працівників, та безпеки життєдіяльності вихованців;

· проведення тижнів знань з дітьми дошкільного віку з основ безпеки життєдіяльності;

· проведення бесід, сюжетно рольових ігор вікторин з протипожежної безпеки, дорожнього руху;

· проведення практичних занять з правил дорожнього руху

· відпрацювання плану евакуації на випадок екстремальної ситуації в дошкільному закладі;

· розробка плану першочергових заходів з профілактики травматизму: профілактичні бесіди з дітьми по формуванню навичок здорового способу життя, роз’яснювальну роботу з батьками, щодо дотримання правил безпечної поведінки в побуті, проведення ряду заходів по перевірці стану усіх приміщень закладу.

Реалізуючи закон України «Про охорону здоров’я» та методичні рекомендації «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу» (Лист Міністерства освіти і науки України від 16.08.2010 р. №1/9-563), в закладі існує цілісна система фізкультурно – оздоровчої роботи , яка спрямована на збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування здорового способу життя. Для профілактики різних видів захворювання, з дітьми проводились дихальні гімнастики; стимулювальні гімнастики; гімнастики для очей, носа, горла, м’язів обличчя, голови та шиї;вправи для укріплення легень;різні види масажу (вушних раковин;горіховий, щітковий, паличковий, точковий масаж,самомасаж); пальчикова гімнастика, дихальна гімнастика ; вправи з фітбол-м´ячами та вправи в сухому басейні.

Інструктором з фізкультури Семененко Г.М., систематизована індивідуальна робота з дітьми з профілактики плоскостопості та сколіозу. Два рази на тиждень, за розкладом проводяться індивідуальні та підгрупами заняття з дітьми, проводяться індивідуальні консультації для батьків по профілактиці та пропаганді здорового способу життя.

Протягом року проводилися групові заняття з фізкультури , індивідуальні заняття, які включали в себе різноманітні види фізичної діяльності:

- Ранкова гімнастика;

- Різновиди ходьби, бігу;

- Вправи для рівноваги;

- Лазіння та повзання;

- Кочення, кидання, ловіння;

- Вправи для розвитку м'язів рук та плечового поясу;

- Вправи для розвитку м'язів ніг;

- Вправи для формування тулуба та формування правильної постави;

- Вправи з шикування;

- Рухливі ігри;

- Елементи спортивних ігор;

- Свята та розваги.

Результативність роботи виявляється в засвоєнні програми на достатньому рівні дітей. Діти старшої групи вміють виконувати вправи з різних вихідних положень (стоячи, сидячи, лежачи) з використанням предметів та без них; шикуватися та перешиковуватися з однієї колони у три через центр трійками без орієнтирів, пролізати в обруч прямо, лівим і правим боком, та підлізати під дугу, стрибати на двох й одній нозі , просуваючись уперед, повзати та ходити по гімнастичній лаві різними способами тощо.

Середні дошкільники володіють різними видами ходьби та бігу, виконують вправи з різних вихідних положень, а також з різними предметами; шикуються самостійно у колону невеликими групами і всією групою у коло, пари, шеренгу; перешиковуються з колон у ланки, повертаються ліворуч, праворуч, кругом; рівняються за орієнтирами і навіть без них; стрибають почергово на правій, на лівій нозі, з ноги на ногу, з обруча в обруч; підлізають правим, лівим боком і грудьми вперед під дугу; повзають по дошці, підтягуючись руками тощо.

Діти молодшої групи шикуються в коло з допомогою вихователя та за орієнтиром, володіють різними видами ходьби, стрибками на двох ногах з просуванням уперед; навичками кочення, кидання та ловіння; повзання та підлізання.

Належна системна робота проводилась вчителем - логопедом Криворотько О.В., по корекції вад звуковимови. У період з вересня по березень 2019-2020 навчального року логопедичну допомогу отримали 46 дітей, вихованці старшої та середньої груп. Станом на вересень 2019 року проведено логопедичне обстеження та сформовано 3 групи відповідно до мовленнєвого порушення.

Корекційна робота з виправлення порушень мовлення надавалась
в залежності від індивідуальних можливостей та потреб кожної дитини. Протягом року проводилися індивідуальні та підгрупові заняття з розвитку мовлення, які включали в себе різноманітні види логопедичної роботи:

- розвиток мовленнєвого дихання;

- розвиток артикуляційної моторики;

- розвиток просодичної сторони мовлення (темп, ритм, сила голосу)

- виправлення вад звуковимови;

- розвиток дрібної моторики;

- розвиток фонетико-фонематичних процесів;

- розвиток лексико-граматичної сторони мовлення;

- розвиток зв’язного мовлення;

- розвиток психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення).

Постійно визначалися найбільш доцільні форми взаємодії з дитиною та види корекційно-розвивальної роботи. За потреби надавалися консультації

батькам та педагогам дошкільного закладу з метою активної практичної співпраці. Протягом навчального року також проводився аналіз результативності роботи, визначення динаміки розвитку дитини, ведення документації та складання звітів.

В результаті логопедичної роботи:

мовленнєвий розвиток в нормі та відсутні вади звуковимови у 19 дітей, у 5 дітей з важкими вадами мовлення відмічається значне покращення та рекомендовано продовжити логопедичні заняття.

На високому, сучасному рівні була організована робота з музичного виховання дітей музичними керівниками Герасимюк Л.П. та Ярмолюк К.В.

У процесі занять діти займалися за такими розділами:

ü Музично — ритмічні рухи;

ü Розвиток почуття ритму;

ü Слухання музичних творів;

ü Співи;

ü Танці;

ü Музично-дидактичні ігри та хороводи;

ü Фольклор;

ü Знайомство з музичними інструментами.

Заняття проводилися два рази на тиждень в кожній віковій групі, відповідали віку дітей, витримані за часом.

Були поставлені завдання музичного виховання:

— Підготувати дітей до сприйняття музичних образів і уявлень.

— Закласти основи гармонійного розвитку (розвиток слуху, уваги, руху, почуття ритму і краси мелодій, розвиток індивідуальних музичних здібностей).

— Долучити дітей до української народно-традиційної і світової музичної культури.

— Підготувати дітей до освоєння прийомів і навичок в різних видах музичної діяльності адекватно дитячими можливостями.

— Розвивати комунікативні здібності (спілкування дітей один з одним, творче використання музичних вражень у повсякденному житті).

— Ознайомити дітей з різноманіттям музичних форм і жанрів в привабливою і доступній формі.

Поставлені завдання музичного розвитку дошкільнят, згідно освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, для кожної вікової групи були виконані.

Протягом року оновлювалися методичні посібники, дидактичні ігри та атрибути, фонотека, здійснювалася робота щодо взаємодії з усіма педагогами і фахівцями дитячого садка.

Протягом 2019-2020н.р., було успішно опрацьовано план роботи «Англійська мова для дошкільнят», керівник гуртка – Шабат Любов Миколаївна. Основними завданнями плану були: всебічне вивчення та впровадження навчальних інновацій, спрямованих на поліпшення навчально-виховного процесу; впровадження інтерактивних технологій, мультимедійних засобів у практику роботи, сприяння створення атмосфери співробітництва, взаємодії, де вихованці і педагог є рівноправними суб’єктами навчання.
Протягом освітнього процесу в ДНЗ були опрацьовані такі теми:
1) Вітання, прощання, ввічливі слова: (Hello, good morning,nice to meet you,thank you,bye,have a nice day…)
2) Моя ciм’я: (лексика:mother, father, sister, brother and so on)
3) Домашні тварини: (cat,dog,pig, sheep, horse…..)
4) Дикі тварини: (Hare, fox, wolf,bear….)
5) Лічба: (one, two,three,four, five….)
6) Кольори: (blue, white,pink,green….)
7) Фрукти: (apple, orange,pear…)
8) Овочі: (potato,carrot….)
9) Пори року: (spring, summer, fall,winter)
10) Одяг: (sweater, pants, shoes…)
11) Частини тіла: (head,hand,leg,back….)
12) Погода: (warm,hot,cold,windy…..)
13) Транспорт: (bus,car,train….)
14) Дні тижня: (Monday, Tuesday…).

Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

Ми спостерігаємо що в життя входить нове покоління батьків які розуміють значення здорового способу життя, якісної освіти та виховання, які прагнуть забезпечити його для своїх дітей. Батьки які хочуть бути активними учасниками життєдіяльності дошкільного закладу.

Адміністрацією та вихователями садка ведеться постійна планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Батьки мали можливість брати участь у майстер-класах, виставках сезонної тематики, загальних заходах. Один із основних принципів нашої роботи з батьками є: діалогічність спілкування, партнерство та відкритість. Ми завжди готові поділитись досвідом своєї роботи з колегами, з батьками. Вважаю, що батьки є основними замовниками та координаторами роботи дитячого садка, і керівник та працівники підзвітні, насамперед, саме їм.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників

У 2019-2020 навчальному році в дошкільному навчальному закладі організація харчування дітей здійснювалась відповідно до ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», згідно з «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних закладах» та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах». За харчування дітей батьки сплачували згідно розпорядження Боярської міської ради «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах».

Забезпеченість харчоблоку обладнанням

Назва обладнання

ДНЗ «Іскорка»

Холодильним

100 %

Технологічним

100 %

Посудом

100 %

Працівники харчоблоку, відповідальні особи за організацію харчування, ознайомлені з інструкціями, знають та дотримуються правил техніки безпеки. Порушень безпеки використання електроприладів під час перевірки не виявлено.

У дошкільному навчальному закладі проводиться санітарно – освітня робота з персоналом, батьками, з працівниками харчоблоку та технічними працівниками проводяться санмінімуми. Ефективність даного виду роботи з персоналом визначається відсутністю зауважень СЕС.

З 20 вересня 2016 року набув чинності розділ V11 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», де зазначено, що в усіх закладах освіти мають бути впроваджені програми-передумови системи НАССР протягом наступних трьох років. З 20 вересня 2020 року законодавством України регламентується обов’язкове впровадження системи НАССР (правил та інструкцій) для організацій, які виробляють, транспортують та реалізують продукти харчування. Головним завданням системи НАССР є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів і до моменту подачі готової страви.

В січні місяці цього року для керівників та старших медсестер було проведено семінар по впровадженню системи НАССР в закладах освіти, після якого був виданий наказ по ДНЗ «Про створення робочої групи з впровадження системи НАССР», відповідно до Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист прав споживачів», «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», Наказу Міністерства аграрної політики України від 01.10.2012 «590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів від 01.08.2019 №11.1.1-5/12329, Міністерства освіти і науки України від 05.09.2019 №1/9-552 «Щодо порядку запровадження системи НАССР у закладах дошкільної освіти», з метою введення в дію та застосування постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, якій доручено розробити постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи НАССР. На основі роботи комісії складено наказ «Про затвердження документації на впровадження системи НАССР» де затверджено постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи НАССР:

- програми – передумови;

- опис харчових продуктів;

- технологічні картки;

- блок-схеми;

- документація для аналізу та контролю ризиків.

Творчою групою розроблено папки програми-передумови системи НАССР в яку ввійшли така документація:

1) - щодо належного планування виробничих, допоміжних та побутових приміщень;

- щодо території, стану приміщень, обладнання, проведення ремонтних робіт, технічного обслуговування обладнання, калібрування, а також заходів щодо захисту харчових продуктів від забруднення та сторонніх домішок;

- щодо планування та стану комунікації (вентиляції, водопроводів водопостачання, електро- та газопостачання, освітлення тощо);

- щодо безпечності води, льоду, пари, допоміжних матеріалів для переробки (обробки) харчових продуктів, предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами;

- щодо чистоти поверхонь, процедур прибирання виробничих, допоміжних, побутових приміщень та інших поверхонь;

- щодо здоров’я та гігієни персоналу;

- щодо поводження з відходами та сміттям, їх збору та видалення з потужності;

- щодо контролю за шкідниками, визначення виду, запобігання їх появі, засобів профілактики та боротьби;

- щодо безпечного зберігання та використання токсичних сполук і речовин;

- щодо специфікації та контролю постачальників;

- вхідний контроль, зберігання сировини, матеріалів та готової продукції;

- щодо контролю технологічних процесів;

- щодо маркування харчових продуктів та інформування споживачів.

2) Картотека страв:

- картки-розкладки страв;

- опис продуктів;

- блок-схеми;

- аналіз небезпечних факторів.

Проведено навчання персоналу щодо введення в дію та застосування постійно діючих процедур, що засновані на принципах НАССР.

Для кухарів, інших працівників, задіяних в організації харчування дітей, проведені

семінари – практикуми з опрацюванням нормативних документів з питань організації харчування, ведення документації. Упорядковані нормативні документи з організації харчування згідно вимог. Питання організації харчування дітей знаходиться на постійному контролі завідувача.

Загальне керівництво та контроль в ДНЗ здійснюється завідувачем – Ковальчук Н.Г. Питання організації харчування висвітлені у річному плані ДНЗ, слухались на педагогічних радах, виробничих нарадах та періодично обговорювались на батьківських зборах. Також на постійному контролі завідувача проходження медичних оглядів співробітниками ДНЗ.

Проби готових страв знімались вчасно (за 30 хвилин до видачі їжі на групи) старшою медичною сестрою, яка була призначена наказом по ДНЗ відповідальною за організацію харчування у ДНЗ.

Результати зняття проб готових страв своєчасно вносились до Журналу бракеражу готової продукції. Випадків недотримання кухарями технології приготування страв протягом року не зафіксовано.

Кухарями: Григор´євою Н.М., Колісник Н.І., Миселею Т.В.., своєчасно відбирались добові проби у присутності медичної сестри, в об’ємі порцій для дітей молодшої вікової групи та зберігались на харчоблоці одну добу.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснювалась лише після зняття проби медичною сестрою Давиденко І.К. та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі.

Помічники вихователів отримували їжу в спецодязі та у промаркований посуд з кришками.

Протягом року режим харчування дітей не порушувався.

Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів старшою медичною сестрою Давиденко І.К. ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Проводиться щомісячний, щоквартальний та щорічний аналіз виконання норм повного переліку продуктів для своєчасного корегування.

Комісією з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини приймалися якісні продукти, які надходили в ДНЗ.

Основними показниками правильної організації харчування в ДНЗ - є добре самопочуття дітей, відсутність шлунково – кишкових захворювань, зауважень від батьків з питань організації харчування.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей.

Система роботи щодо соціального захисту дитини

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

· Конституція України;

· Конвенція ООН про права дитини;

· Закон України «Про охорону дитинства»;

· Сімейний кодекс.

· Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Кожна дитина має право на рівні умови перебування , виховання, навчання в ДНЗ.

· організовано надання методичної і консультативної допомоги сім'ям, включення батьків у процес виховання, навчання та реабілітації дитини;

· проводиться робота по формуванню соціально-педагогічної компетенції сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем.

Завдання на перспективу :

За підсумками проведеного аналізу визначені наступні завдання, які повинні гарантувати подальший розвиток ДНЗ:

· Оптимізація освітньо-виховного процесу через вдосконалення змісту

освіти, впровадження інноваційних технологій, що забезпечують високий

рівень його якості.

· Забезпечення оптимальних умов збереження і розвитку здоров'я

вихованців та працівників ДНЗ.

· Удосконалення системи управління ДНЗ через використання сучасних

інформаційних технологій.

· Удосконалення україномовного середовища у ДНЗ.

· Стимулювання навчально-методичної, дослідницької діяльності педагогів.

І на закінчення хочеться відзначити, що якщо звернутися до формулювання очікуваних результатів, відображених у програмі розвитку ДНЗ та порівняти їх з результатами, досягнутими закладом, розумієш - дитячий садок крокує в ногу з часом, виконуючи соціальне замовлення в відповідно до державної політики в області розвитку дошкільної освіти.

25.05.2020 Н.Г.. Ковальчук

Звіт директора закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

комбінованого типу «Іскорка» м. Боярки,

Києво-Святошинського району, Київської обл..

Ковальчук Н.Г.

перед колективом та громадськістю за 2018-2019

навчальний рік

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Іскорка» - заклад освіти і виховання дітей віком від 2 років до 6 (7) років, який задовольняє потреби дітей у догляді, вихованні і зміцненні їхнього здоров'я. Заклад дошкільної освіти здійснює освітню діяльність відповідно до Статуту та колективного договору.

Розташований за адресою: вул. Сєдова 3 А

функціонує з 1973 року.

Проектна потужність – 185 дітей

Мова навчання –українська

Всього працівників – 52

Педагогічний персонал -22

Обслуговуючий персонал - 30

Режим роботи установи – 12год.; з 7:00 до 19:00

Функціонує – 10 груп.

Станом на 01 червня 2019 року в ЗДО виховується та навчається – 297дітей.

На 2018 – 2019 навчальний рік заклад дошкільної освіти укомплектовано таким чином:

Групи ясельного віку (2-3 рік життя): 2 групи;

Групи молодшого дошкільного віку (3-4 р.ж.): 2 група;

Групи середнього дошкільного віку (4-5 р.ж.): 3 групи;

Групи старшого дошкільного віку (5-6 р.ж.): 3 групи.

Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

Протягом навчального року (2018-2019) ЗДО працював за Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньою програмою «Дитина», річного плану роботи.

Діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», інструктивно-методичних рекомендацій “Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у 2018/2019 навчальному році” та інших нормативно-правових актів. Зміст освітньої роботи в ЗДО в 2018-2019 навчальному році має відповідати основним концептуальним положенням Базового компонента дошкільної освіти, яким визначено вимоги до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини 6 (7) років перед її вступом до школи. Базовий компонент передбачає оволодіння змістом дошкільної освіти впродовж усього періоду дошкільного дитинства і визнає цінність кожного вікового етапу для особистісного розвитку за умови повної реалізації дитиною своїх потенційних можливостей. Відповідно до виявлених досягнень, недоліків, запитів батьків і державних вимог, педагогічний колектив закладу дошкільної освіти ставив перед собою на 2018-2019 навчальний рік такі завдання:

1. Впровадження в практику роботи інноваційних технологій як засобів ефективної реалізації програми розвитку дитини дошкільного віку.

2.Формування системи первинних економічних знань у дітей старшого дошкільного віку.

3.Удосконалення роботи щодо розвитку екологічної свідомості у дітей через проблемні ситуації та пошуково-дослідницьку діяльність.

4.Поглиблення роботи з народознавства як складової частини патріотичного виховання з дітьми дошкільного віку.

5. Забезпечення в ЗДО використання здоров´язбережувальних технологій.

6.Удосконалення роботи щодо створення предметно-ігрового середовища та психологічного комфорту для перебування дітей у закладі.

7. Підвищення фахової підготовки педагогів, їх самосвіта.

Колектив ЗДО спрямовує свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості; починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи, для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку

Пріоритетні напрямки освітньої роботи:

1. Забезпечення умов для повноцінного, своєчасного і різнобічного розвитку дитини з метою виховання ініціативної, творчої особистості.

2. Створення здоров’язбережувального середовища, формування у малюків свідомого ставлення до власного здоров’я, вміння дбати про себе і своїх ближніх.

3. Формування екологічної культури у дітей дошкільного віку, виховання любові і бережного ставлення до рідної природи.

4. Поглиблення роботи щодо формування національно-патріотичного виховання дошкільників, ціннісного ставлення до культури українського народу, його історичного минулого, мови, звичаїв, традицій.

План роботи складений на основі Базового компонента (нова редакція) та програм «Дитина»,«Впевнений старт»,парціальних програм: «Казкова фізкультура» М.Єфименко; «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Ю.В.Рібцун; «Англійська мова для дошкільнят» Т.М.Шкваріна, І.А.Кулікова, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базового компонента дошкільної освіти в Україні. Освітній процес у ЗДО здійснювався за пріоритетними завданнями,які були визначені на 2018-2019 навчальний рік, які сприяли здійсненню системного підходу до формування дитячої особистості .

Всі ці завдання реалізовувались в різних формах методичної роботи: на семінарах практикумах,педагогічних радах, на відкритих переглядах занять, вивчались під час тематичних, комплексних, епізодичних перевірок.

Підводячи підсумок, з втілення поставлених закладом дошкільної освіти завдань, можна зробити висновок, що завдяки правильно організованій методичній роботі педагоги мали змогу:

- брати участь у методичному обєднанні вихователів ЗДО;

- Були активними учасниками семінарів;

- Проводили відкриті покази занять.

- Розваги по техніці безпеки,з фізичного розвитку,свята.

Педагоги залучали батьків, як безпосередніх учасників освітньо-виховного процесу до різних форм і методів роботи закладу дошкільної освіти. Вони були активними учасниками виставок: « Квіткові фантазії», «Здорова дитина-багата Україна»,»Зимові фантазії», весняно-великодня виставка «Весняна казка».

Дошкільний заклад забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, які постійно підвищують свій професійний рівень. Відвідують курси, семінари, методичні об’єднання. Займаються самоосвітою, для підвищення методичних знань в методичному кабінеті закуплена та підібрана література, виписуються періодичні видання.

Постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки. Педагоги 1 раз у 5 років проходять курси підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної освіти педпрацівників у м.Біла Церква а з 2019 року й у Національному університеті М.Драгоманова у м.Київ. та атестацію.

Протягом 2018-2019 н.р. педагоги закладу регулярно брали участь в методичних об´єднаннях які проводились в Києво-Святошинському районі.

Робота вихователів планувалася та проводилася з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Як керівник закладу я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи.

Управлінська діяльність

З метою визначення рівня та вдосконалення освітньо –виховного процесу адміністрацією ЗДО «Іскорка» були охоплені контролем усі суттєві питання. Своєчасно здійснювався попереджувальний контроль за змістом та якістю перспективного і календарного планування освітньо-виховного процесу, готовністю вихователів та інших спеціалістів до роботи протягом робочого дня та за якістю підготовки до запланованих річним планом заходів.

У 2018-2019 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року , виконання вимог режиму в ЗДО. Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, майстер-класи. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень .Були проведені відкриті заняття вихователями: Хижко Н.П. гр. «Дзвіночок» показала інтегроване заняття з нетрадиційного малювання «Осінні дерева»; Примаченко С.А. гр.. «Виногадник» провела заняття з екологічного виховання на тему: «Вода-водиця»; цікавим було заняття з економічного виховання «Гном-економ в гостях у дошкільнят»в старшій групі «Капітошка» - вихователь Сивоконь Л.М; Дубінська Т.П. показала інтегроване заняття з патріотичного виховання «Моя країна – Україна».

Згідно річного плану роботи в ЗДО були організовані та проведені тематичні тижні: «Кольоровий тиждень» (вересень), «Патріотичний тиждень» (жовтень), «Тиждень здоров´я» (листопад), «Тиждень безпеки життєдіяльності» (грудень), «Тиждень правового виховання» (лютий), «Тиждень народознавства» (квітень), «Тиждень сім´ї» (травень).

Щоденна ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, заняття з фізкультури, спортивні розваги, свята ,прогулянки, гімнастика пробудження – це все застосовувалося у нашому закладі і сприяло зміцненню здоров’я наших вихованців.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж року показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів.

Дитину в нашому закладі дошкільної освіти оточують кваліфіковані спеціалісти: практичний психолог, вчитель-логопед, інструктор фізичного виховання, медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я.

Систематично проводилися заняття з музичного виховання. Музичні керівники Герасимюк Л.П. та Ярмолюк К.В. використовують в своїй роботі інноваційні технології, спираючись на вміння та обдарованість дітей, враховуючи індивідуальні здібності кожної дитини. В тісній співпраці з батьками та за новою традицією проведені: осінній та весняний квести, новорічні ранки, різдвяні розваги, весняні ранки до свята 8 Березня, випускні ранки. Усі свята та розваги пройшли на високому професійному рівні.

Проведено з дітьми екскурсії : до Районного центру «Оберіг»; до Районної дитячої бібліотеки; до пожежної частини.

Методична робота

З метою інтеграції освіти і науки, сприяння розвитку наукової та інноваційної діяльності у дошкільному навчальному закладі у поточному році були створені належні умови для здійснення системного підходу до навчально-методичного забезпечення педагогічного процесу.

З метою реалізації загальної мети - надання якісних послуг, забезпечення соціального захисту та прав дитини, формування в дошкільника цілісної картини світу, творчого ставлення дитини до життя та гармонійного особистісного розвитку дошкільника дошкільний навчальний заклад на 2018-2019 навчальний рік визначав такі цільові пріоритети:

- створення відповідного предметно розвивального середовища;

- балансування впливу педагога та індивідуальний досвід, систему цінностей, інтересів, прагнень дошкільника;

- підвищення фахової компетентності педагогів, сприяння їх професійному зростанню;

- активізація роботи щодо формування уявлення дитини про навколишнє та внутрішнє середовище ;

- систематизація роботи щодо збереження фізичного здоров’я дітей через різноманітні форми рухової активності шляхом впровадження ефективного педагогічного досвіду;

- вдосконалення та збагачення зв’язної мови дітей шляхом підвищення педагогічної майстерності;

- підвищення соціальної активності батьків, залучення їх у єдиний освітній простір дошкільної освіти;

- формування педагогічної культури батьків, використовуючи нові форми співпраці з ними

Методична діяльність закладу будувалась на принципах доступності, гуманізму, науковості, гнучкості, безперервності їх фахового вдосконалення.

На протязі року були проведені педагогічні ради:

1. «Зміст діяльності і завдання педагогічного колективу на 2018-2019 навчальний рік.»

2. «Впровадження інноваційних технологій в освітньо-виховний процес ЗДО».

3. «Екологічне виховання дошкільників в умовах ЗДО».

4. «Підсумки роботи педколективу за 2018-2019 навчальний рік»

Протягом року здійснювалось поповнення інформаційно-методичної бази ЗДО освітньо-виховними програмами, навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2018/2019 навчальному році. Поповнювався та ефективно використовувався методичний фонд літератури, аудіо - та відеоматеріалів.

Продовжує працювати сайт ДНЗ, постійно оновлюється інформація. За допомогою мережі Інтернет педагогічні працівники мають змогу краще підготуватись до занять та підвищити рівень педагогічної майстерності, технічні вміння.

Основним акцентом у освітньо - виховній роботі закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу: вихователі мали змогу самостійно обирати тему самоосвіти та інноваційну технологію; дітям було надано можливість для розвитку здібностей через оновлення та створення ігрових осередків у групах.

Робота з наступності із школою та батьками

Реалізація наступності з боку дошкільної ланки освіти полягає у формуванні готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання і шкільного життя, що передбачає мотиваційну, емоційно-вольову,комунікативну, фізичну підготовку, розвиток пізнавальних, психічних процесів та мовлення, прищеплення елементарних навчальних умінь.

Для реалізації цих завдань:

- педагогами закладу проводились із дітьми бесіди про школу, майбутнє навчання;

- практичним психологом школи вивчалась психологічна готовність дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання;

- вихователі ЗДО спільно з педагогами школи для старших дошкільників провели екскурсії, на яких діти мали змогу познайомитись з вчителями, відвідати шкільну їдальню,бібліотеку та приміщенням першокласників;

Організація харчування

В ЗДО організація харчування проводилась відповідно до нормативно-правових документів: постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»; « Інструкцією по організації харчування у дошкільних навчальних закладах » затверджена наказом МОНУ та МОЗУ від 17.04.2006 № 298/227, та внесених змін до “ Інструкції по організації харчування у дошкільних навчальних закладах “ від 26.02.2013 р. № 202/165, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 20.03.2013 р. за № 440/22972.

У закладі дошкільної освіти протягом навчального року значна увага приділялась харчуванню дітей. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Ведеться постійний контроль за виконанням натуральних норм. Щомісячно аналізується стан харчування дітей в ЗДО,

Для правильної організації харчування на основі перспективного меню складається щоденне меню. Протягом року в закладі дошкільної освіти було організовано раціональне 3-х разове харчування.

Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється директором та старшою медичною сестрою.

Усі продукти харчування приходять з супровідними документами. Постійно здійснювався контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.

Сума дітодня станом на 01.06.2019 року становить 27грн. для молодших і середніх дошкільнят і 30 грн. для старших дошкільників. З них 40% бюджетні кошти та 60% батьківська плата. Звільнені від плати за харчування діти учасників АТО, діти з малозабезпечених сімей.Розмір плати зменшується 50% для батьків, у сім´ях яких троє і більше дітей .

Для зниження захворюваності дітей колективом ведеться клопітка робота, зокрема :

- чітке дотримання режиму;

- дотримання санітарно-гігієнічних вимог;

- організація фізичного виховання;

- систематичне щеплення дітей;

- проведення загартовуючих процедур .

Створення умов щодо безпеки життєдіяльності

учасників освітнього процессу

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у закладі дошкільної освіти, який показав, що колективом закладу проводиться відповідна робота з цього питання.

У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно було видано накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в закладі дошкільної освіти в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму.

Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період.

Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директорові, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час навчально-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила, утримання закладу дошкільної освіти, пожежно-технічних умов влаштування ЗДО.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:

- проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);

- попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах , обсягу знань дітей з безпеки .

Протягом року контролювалась освітньо-виховна робота, проводився системний аналіз комплектування закладу дітьми, своєчасно готувались документи до організованого початку та закінчення навчального року.

Стан майна , обладнання, приміщень, території закладу відповідав вимогам санітарних правил. Уся діяльність персоналу регламентувалась наказами по закладу.

Стан матеріально-технічної бази ЗДО

Всі приміщення закладу, їх обладнання та оснащення, знаходяться в задовільному (робочому) стані. Щорічно проводиться їх обстеження і складаються відповідні акти. Акти дозволяють використовувати приміщення, обладнання та оснащення впродовж усього навчального року. Групи оформлені з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, мають гарний естетичний вигляд, оздоблені кімнатними рослинами , різноманітними осередками.Але потребують ремонту коридори, музична та спортивна зали, оснащення прогулянкових та фізкультурного майданчиків, встановлення павільйонів.

В результаті заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази в поточному році за рахунок бюджетних коштів було придбано:

- Принтер (карта пам´яті, флешки) – 3.900

- Виписана періодична преса – 13,182грн.

- Програма «Бюджет» - 5.000 грн.

- Столи дитячі – 10.000 грн.

- Шафи ( для роздягальні) – 11.900 грн.

- Технічне обслуговування комп’ютерної техніки – 15.000грн.

Батьками була надана спонсорська допомога (тато гр.. «Дзвіночок» Мохнатюк О.М.):

- 3 килими;

- Медична кушетка;

- 3 каструлі та сковорода ( для кухні);

- Гойдалка на дитячий майданчик;

- Музична стерео-колонка (для музичної зали).

За допомогою батьків було облаштовано та придбано:

Гр.. «Ведмедик» - (на майданчику) - дитячий паровоз, павільйон;

Гр. «Чебурашка»- шафа для білизни, 2 гойдалки( на майданчик);

Гр. «Виноградник» - шафа для білизни, пилосос, кухня, дитячий кораблик на майданчик;

Гр.. «Казка» і «Ромашка» - шафа для білизни;

Гр.. «Капітошка» - магнітна дошка;

Гр.. «Колобок» - посуд, дитяча гірка;

Гр.. «Дзвіночок» - столик і дві лавки на майданчик.

Підсумок

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), всі поставлені перед колективом завдання – виконанні.

За самовіддану щоденну працю, професійну майстерність, турботу, віддачу, особистий вагомий внесок у виховання підростаючого покоління голова Києво-Святошинської районної ради Гедульянов В.Є. нагородив з нагоди закінчення навчального року працівників ЗДО почесними грамотами:.Герасимюк Людмилу Петрівну – музичного керівника; .Ярмолюк Катерину Василівну – музичного керівника; Криворотько Олену Василівну - вчителя - логопеда; Семененко Галину Миколаївну– інструктора з фізичного виховання; Шабат Любов Миколаївну – керівника гуртка англійської мови; Тиндик Лілію Станіславівну -практичного,психолога; Дубінську Тамару Петрівну – вихователя; Сивоконь Людмилу Миколаївну – вихователя; Січевську Оксану Василівну – вихователя; Спеку Ольгу Петрівну – вихователя; Кукурузу Ірину Василівну – вихователя; Кохану Тетяну Миколаївну – помічника вихователя;Пилип’янко Лесю Леонідівну – помічника вихователя; Петренко Яну Василівну – помічника вихователя; Давиденко Ірину Костянтинівну – старшу сестру медичну; Єременко Юлію Анатоліївну – комірника. А керівнику Ковальчук Н.Г. закладу було вручено почесну відзнаку. Також отримали грамоти найактивніші батьки дітей старших груп «Капітошка», «Ластівка», «Чебурашка».

Керуючись Законом України « Про освіту», « Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, річним планом роботи ЗДО,завдяки батьківській допомозі та злагодженій роботі колективу у закладі дошкільної освіти створені сприятливі умови для розвитку, виховання та навчання дітей. Адже першою і невід’ємною ланкою освіти України є дошкільна освіта. Тим більше, у складний для України час, необхідно докласти зусиль, для стабільного функціонування ЗДО, виховання у дітей духовних, патріотичних та моральних цінностей. Вихователі та батьки вихованців – це єдиний живий організм об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю. Адже, сім’я була і лишається головним осередком, де відбувається становлення і розвиток особистості дитини.

Директор ЗДО «Іскорка» Н.Г.Ковальчук

Кiлькiсть переглядiв: 229